Forum > Alpinizem > Visoky Tatre

current usersTrenutno na forumu: 10 gostov [klepet]

benč

16.03.2017, 11:20

Visoky Tatre

Popoldne za dan žena štart preko Marjete na Dravskem polju, kjer naj bi pobrali Ivaneka, ki odpove izlet (razlog objektivni - naj mu bo….) se mal okrepčamo in nadaljujemo za Dunaj , Bratislavo ter po dobrih devetih urah prispemo v Poprat, kjer imamo rezerviran hostel. Zjutraj sledi premik proti Stary Smokovec kjer si z vlakcem olajšamo slabih 300 višincev vzpona (povratna 8€). Vreme ni obetavno, vendar se ne damo in smo na Teryho chata (Mala suha dolina) v dobrih dveh urah. Tam nas lepo sprejmejo, tudi naša soba nas že čaka. Nekateri ta dan kljub bolj slabem vremenu mal okoli bajte pizvedujejo. Naslednje jutro čista šajba, skoraj brezvetrje, štart takoj po zajtrku. Prvo napademo Sedelko 30- 40, odsmučamo, v dolinci se mal posončimo in obdelamo še Priečne sedlo 35-45. Sledi odlična smučarija še nižje od bajte. V soboto se zbudimo v oblačno, sneženo vetrovno jutro. Nič od tega ne poneha, nervoza se kljub pogovorom z lokalci da bo bolje samo veča. In glej cca okoli 10.30, se nebo odpre, veter še ne popušča….Mi pa takoj v akcijo in na Barnie sedlo do 45. Med vzponom se čisto razjasni in tudi veter pojenja, na sedlu lih da se ga še čuti. Mal počitka in še na vrh Barnie rohy 2526m . Sonce je ogrelo strmino ki je lih prov odpustila, smuka sama uživancija. Zadnji dan po zajterku spakiramo in spust v dolino,. Tatre zapustimo v megli in rahlem sneženju, vendar mi vseeno zadovoljni ker nam je vreme odslužilo.
Ekipa: Anja, Frane, Ličko, Tomaž in jaz
Ps: Galerija bo ma je punu materjala in si je treba cajt vzet, Frane pa tudi dela na dokumentarcu.
Visoky Tatre Visoky Tatre Visoky Tatre Visoky Tatre

benč

16.03.2017, 21:35

Odgovor: Vysoke Tatre

Franci pravi da sledi nadgradnja, oz daljsa varjanta, kot sem rekel rabi cajt materjala je......

https://vimeo.com/208669727

pero

17.03.2017, 9:20

Odgovor: Visoky Tatre

maammmaaamiiija.......ste dobri ej

Čestitam!!!!

Naključna slika

Občni zbor 2010

Zadnja galerija

sreda, 06.12.2017

Pokljuka, Brda

Zadnje na forumu

Splošna debata in novice > Štef svetuje Evo vam kratek filmček za zimske dni: https://www.youtube.com/watch?v=5RKwAyscHFM (mojca, 03.01.2018, 22:06)
Alpinizem > begunjščica v torek greva z Gregorjem pogledat če se da kej splezat. vabiva... (tine, 24.12.2017, 15:30)
Alpinizem > Odgovor: Zaključek Dvigrad V galeriji je nekaj slik. (MIha Živec, 13.12.2017, 14:32)
Alpinizem > Zaključek Dvigrad Kljub mračnemu, skoraj meglenemu, na momente deževnemu... (andreja, 27.11.2017, 9:09)
Alpinizem > Odgovor: Popoldanski triangel Eni bi pa rekli: ah, nismo mogli čakat... (mojca, 20.11.2017, 12:44)

Kontakt

E-mail: info@obalniak.si
Obalni alpinistični klub